Szkolenie z zakresu ratownictwa medycznego dla stomatologów

Ratownictwo medyczne
7 grudzień 2024 09:00 - 18:00
Aleja Krakowska 218, 02-219 Warszawa - Lord, 218, Aleja Krakowska, Jadwisin, Okęcie, Włochy, Warszawa, województwo mazowieckie, 02-219

Miejsce: Hotel Lord, Warszawa Al. Krakowska 218

Punkty edukacyjne: 8 pkt. Cena: 540 zł.

Prowadzący: anestezjolog Adam M. Pietrzak, psycholog mgr Kinga J. Karczewska, ratownik medyczny Michał Ewertowski (ćwiczenia), mgr Barbara Werpachowska – pielęgniarka, Michał Pyka – ratownik medyczny, specjalista w zakresie defibrylatorów.

Szkolenie z Pierwszej Pomocy dla pracowników gabinetów stomatologicznych

Szkolenie przygotowane na podstawie standardów i procedur występujących w gabinetach stomatologicznych.

9.00 – 13.00 Teoria (Wykłady)

1. Zarządzanie sytuacją kryzysową w gabinecie stomatologicznym - psycholog mgr Kinga J. Karczewska.
  2. Przygotowanie do stanów nagłych w gabinecie stomatologicznym - anestezjolog Adam M. Pietrzak.
  3. Spektrum uzależnień od substancji psychoaktywnych w praktyce stomatologicznej -anestezjolog Adam M. Pietrzak.
  4. Sedacja Midazolamem w stomatologii pediatrycznej, doświadczenia własne -anestezjolog Adam M. Pietrzak.

13.00 – 14.00 LUNCH

14.00 – 18.00 Ćwiczenia - blok warsztatów praktycznych

1. Resuscytacja krążeniowo-oddechowa - warsztaty praktyczne (BLS/AED).
  2. Prawidłowe zakładanie dostępu naczyniowego do żył obwodowych – warsztaty praktyczne.
  3. Automatyczny defibrylator AED - Defibrylacja – warsztaty praktyczne.
  4. Tlenoterapia bierna i czynna.

Każdy z uczestników przejdzie przez praktyczne szkolenie w każdym z powyższych zagadnień.

Nauczysz się:

1. Praktycznych czynności ratujących życie.
  2. Przezwyciężysz swoje obawy dotyczące pomagania innym.
  3. Dzięki charakteryzacji teatralnej oswoisz się z tym, co możesz zobaczyć na miejscu zdarzenia.
  4. Specjalnie opracowane ćwiczenia przygotują Cię do działań związanych z zarządzaniem współpracownikami w trakcie zdarzenia.
  5. Poznasz procedury postępowania w razie zagrożenia zdrowia lub życia, mające zastosowanie w Twojej przychodni.
  6. Umiejętności, które zdobędziesz, są zgodne z najnowszą wiedzą i wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji.
  7. Dostaniesz certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności.

Program:

• Procedury udzielania pierwszej pomocy w przychodni stomatologicznej;
  • Bezpieczeństwo własne;
  • Ocena i zarządzanie miejscem zdarzenia;
  • Wezwanie pomocy, zarządzanie pracownikami przychodni;
  • Ocena stanu poszkodowanego - ABCD;
  • Uciskanie klatki piersiowej i sztuczne oddychanie u dorosłych i dzieci
  • (Resuscytacja Krążeniowo-Oddechowa);
  • AED – automatyczny defibrylator zewnętrzny;
  • Stany nagłe w stomatologii – wstrząs anafilaktyczny, atak serca, udar mózgu, epilepsja, cukrzyca, astma, zakrztuszenia, omdlenia;
  • Urazy - rany, krwotoki, złamania, urazy czaszkowo-mózgowe, porażenia prądem, poparzenia;
  • Współpraca ze służbami ratunkowymi;
  • Leki w gabinecie stomatologicznym;
  • Zestaw przeciwwstrząsowy;
  • Prawne aspekty udzielania pierwszej pomocy.
  • Cena zawiera: wykłady, przerwy kawowe, lunch.
  • Cena nie zawiera opłat za nocleg. Noclegi prosimy rezerwować indywidualnie w hotelu LORD. Na hasło Zjazd Dentystów otrzymają Państwo specjalny rabat. Rezerwacja: +48 22 574 20 00.

Zapisy i informacje:

Cena za kurs nie obejmuje noclegu. Nocleg należy zarezerwować indywidualnie w hotelu (tel. 22 574 20 00). Na hasło Zjazd Lekarzy Dentystów hotel udziela zniżki na noclegi.

• 7 grudzień 2024 09:00 - 18:00