Endodoncja w nowym ujęciu: endodoncja pierwotna, reendo

Kategoria
Krakdent 2024
Dates
niedziela, 10 grudzień 2023 09:30 - 17:30
Miejsce
Lord, 218, Aleja Krakowska - Lord, 218, Aleja Krakowska, Jadwisin, Okęcie, Włochy, Warszawa, województwo mazowieckie, 02-219

Temat: Endodoncja w nowym ujęciu: endodoncja pierwotna, reendo

Prowadzący: prof. Halina Pawlicka, dr n. med. Katarzyna Fabjańska, dr n. med. Agata Koprowicz.

Cena: 650 zł.

Punkty edukacyjne: 5 pkt.

Miejsce: Hotel Lord, Warszawa Al. Krakowska 218


Plan szczegółowy

9.30 - 11.30

Prof. Halina Pawlicka:   Zmiana  paradygmatów w endododncji

  • Endodoncja jako jedność strukturalno-funkcjonalna.
  • Zalety zachowania miazgi zęba w całości lub w jej części.
  • Metody postępowania.
  • Leczenie nieodwracalnych uszkodzeń miazgi.

11.30-12.00 Przerwa kawowa

12.00 - 14.00

Dr n. med. Katarzyna Fabjańska: Reendo w aspekcie klinicznym

W trakcie wykładu omówione będą kliniczne aspekty przeprowadzania powtórnego leczenia kanałowego. Przedyskutujemy  wskazania i przeciwwskazania do przeprowadzenia ponownego leczenia oraz sytuacje, w których lepiej rozważyć podejście mikrochirurgiczne. Prelegentka zaproponuje rozwiązania, które sprawdzają się w jej praktyce klinicznej oraz zdradzi, w jaki sposób radzić sobie z napotkanymi trudnościami. Zaproponowane algorytmy mają na celu ułatwienie przeprowadzania procedur gotowe do wdrożenia przy kolejnym pacjencie.

14.00- 15.00 Lunch

15.00 - 16.30
Dr n. med. Agata Koprowicz: Czynniki ryzyka w trakcje pierwotnego leczenia endodotycznego

Infekcja bakteryjna jest główną przyczyną zapalenia miazgi i przy zbyt późno podjętych działaniach skutkuje jej obumarciem. W takiej sytuacji chemo-mechaniczne opracowanie systemu kanałowego stanowi etap leczenia, którego celem jest pozbycie się bakterii, ich produktów przemiany materii oraz martwej miazgi. Sukces zabiegów endodontycznych w przypadku leczenia pierwotnego oceniany jest na prawie 90%. Jednakże w trakcie leczenia kanałowego mogą wystąpić komplikacje będące skutkiem między innymi niewłaściwej metody opracowania kanału, niewłaściwego wyboru narzędzi endodontycznych na danym etapie leczenia czy braku wykonania prostoliniowego dostępu do kanału. 
Aby zwiększyć szansę na osiągnięcie sukcesu terapeutycznego należy zwrócić uwagę już na początkowe etapy leczenia kanałowego, tzn. opracowanie komory i ujść kanałowych. Kolejnym ważnym czynnikiem jest odpowiednia praca zarówno narzędziami ręcznymi, jak i maszynowymi. Potwierdzenie drożności wierzchołkowej jest nieodłącznym elementem tego etapu. Na powodzenie leczenia mają również wpływ: warunki anatomiczne, odpowiednie instrumentarium, ale również współpraca z pacjentem i lekarzem prowadzącym (np. protetykiem lub ortodontą). Prezentowane przypadki leczenia endodontycznego dają sposobność zapoznania się z algorytmem postępowania w trudnych sytuacjach klinicznych, analizy ryzyka leczenia, dyskusji oraz refleksji nad możliwymi czynnikami, które zapobiegają powikłaniom na etapie pierwotnego leczenia kanałowego. 

 


Cena za kurs nie obejmuje noclegu. Nocleg należy zarezerwować indywidualnie w hotelu (tel. 22 574 20 00). Na hasło Zjazd Lekarzy Dentystów hotel udziela zniżki na noclegi.

Opłatę za kurs proszę wnieść na podstawie faktury proforma, którą Państwo otrzymają po wypełnieniu zgłoszenia. Konto, na które należy wpłacić należność za kurs to:

SPS - Piotr Szymański numer: 31 1090 1870 0000 0001 3335 2731

Szczegółowych informacji udziela Aleksandra Kowalińska tel. +48 509 912 963  w godz. 9:00-16:00.

 
 

Terminy

  • niedziela, 10 grudzień 2023 09:30 - 17:30

Wspierane przez iCagenda

Szkolenia organizowane w gabinetach u lekarzy (termin do ustalenia)

Free Joomla! templates by Engine Templates
Nasza strona używa plików cookie

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony. Możesz zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.