Wielospecjalistyczna diagnostyka i planowanie leczenia stomatologicznego z elementami okluzji funkcyjnej i periodontologii.

Kategoria
TORUŃ
Termin
24 marzec 2018 09:00 - 19:00
Miejsce
Sala wykładowa Hotelu Filmar**** ul. Grudziądzka 45, Toruń - Sala wykładowa Hotelu Filmar**** ul. Grudziądzka 45, Toruń
Telefon
509 912 963
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prowadzący: prof. dr hab. n. med. Małgorzata Pietruska; dr hab. n. med. Jan Krzysztof Pietruski; Cena: 470: Punkty: 10 pkt.

W programie:

  1. Planowanie przez pryzmat estetyki i funkcji.
  2. Etiologia i symptomatologia zmian w przyzębiu.
  3. Schematy postepowania terapeutycznego u pacjentów z chorobami przyzębia.

    W medycynie funkcja i estetyka ciała zawsze pozostają ściśle od siebie zależne, ale w stomatologii zależność ta jest wyjątkowo istotna. Piękny uśmiech spotykamy na każdym kroku, na tabloidach, okładkach, w reklamach tv i kinowych dotyczących najróżniejszych produktów. Estetyczny uśmiech staje się celem samym w sobie, jest „wizytówką” twarzy, wpływa na wiele aspektów codziennego życia. Estetyka to jednak tylko jedna strona medalu, jeśli nie będzie podparta stabilną funkcją narządu, nie będzie trwała, mało tego dążenie do estetyki rozumianej w powierzchowny sposób bez zrozumienia anatomii i funkcji narządu żucia prowadzić może do jego uszkodzenia. W naszej dziedzinie dotyczy to w równym stopniu wszystkich specjalności poczynając od stomatologii zachowawczej, na rozległej chirurgii ortognatycznej skończywszy. W planowaniu leczenia stomatologicznego, szczególnie w przypadkach wymagających zaangażowania wielu specjalności, kluczowe jest, aby wszyscy członkowie zespołu lekarskiego w takim samym stopniu rozumieli i respektowali anatomię i fizjologię tkanek wchodzących w skład narządu żucia. W cyklu 4 wykładów autorzy przedstawią słuchaczom w jaki sposób prowadzą leczenie skomplikowanych przypadków angażując poszczególne specjalności stomatologiczne na poszczególnych etapach leczenia. Przedstawione zostaną podstawy planowania w oparciu o diagnostykę estetyczną twarzy oraz fizjologię stawów skroniowo-żuchwowych oraz anatomię i mikroanatomię tkanek przyzębia. Uwypuklona zostanie problematyka prowadzenia pacjentów z chorobami przyzębia. Omówione zostaną etiologia i symptomatologia zmian w przyzębiu oraz schematy postępowania w przebiegu leczenia oraz po jego zakończeniu. Planowanie z udziałem przedstawicieli poszczególnych specjalności stomatologicznych w taki sam sposób rozumiejących estetyczny i funkcjonalny efekt leczenia pozwala w odpowiedni sposób zaplanować poszczególne procedury i ich sekwencję w procesie terapeutycznym.

 
 
 

Masz pytanie? Pytaj!

Formularz kontaktowy
Przewiń na górę